Piwa nie będzie można było sprzedawać na imprezach masowych. Napój ten był dostępny na stadionach w Austrii i Szwajcarii podczas Euro 2008.
Piwo o zawartości alkoholu do 4,5 proc. nie będzie sprzedawane podczas imprez masowych. W trakcie głosowania senatorowie wprowadzili poprawkę do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która uchyla przepisy dopuszczające sprzedaż piwa na stadionach. Zmienionymi przez senatorów przepisami zajmie się teraz Sejm.
Początkowo w ustawie o imprezach masowych dopuszczono sprzedaż napoi o zaniżonej wartości alkoholu - do 4,5 proc. Wyjątkiem miała być sytuacja, gdy mecz piłkarski zostanie uznany za wydarzenie o podwyższonym ryzyku. Zwolennicy takiego rozwiązania podkreślali, że sprzedaż piwa jest dopuszczona na stadionach innych państw w Europie. Tak było na przykład podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w Austrii i Szwajcarii w 2008 roku. Docelowo także w Polsce miała być taka możliwość m.in. z uwagi na organizację Euro 2012. Senatorowie nie popierają jednak takich rozwiązań.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.