Część zmian w ustawie zasadniczej zaproponowanych przez Bronisława Komorowskiego, zwłaszcza dotyczących możliwości naszego wyjścia z Unii, to ukłon w stronę PiS, bez którego zmiana konstytucji jest niemożliwa.
Prezydent Bronisław Komorowski chce wpisania do konstytucji sposobu wystąpienia z Unii Europejskiej. Decydowaliby o tym Sejm większością 2/3 głosów, Senat lub obywatele w ogólnonarodowym referendum. Taki zapis znalazł się w projekcie nowelizacji ustawy zasadniczej, jaki prezydent przesłał do Sejmu.
Podobną ścieżkę jak akt opuszczenia UE musiałyby przechodzić wszystkie nowe traktaty unijne. W przypadku referendum prezydent proponuje zniesienie progu 50 proc. frekwencji, które zapewniałoby ważność głosowania.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.