Autopromocja

Aplikacje: Za laptopy powinno odpowiadać ministerstwo

14 czerwca 2011

Adwokaci i radcowie prawni krytykują zasady przeprowadzania państwowych egzaminów zawodowych. Ich zdaniem niezbędne jest przywrócenie części ustnej.

Już dzisiaj kandydaci na przyszłych radców prawnych i adwokatów rozpoczynają egzaminy zawodowe. W pierwszym dniu (egzaminy potrwają do piątku – red.) czeka ich rozwiązanie stu pytań testowych ze wszystkich dziedzin prawa. W kolejnych młodzi prawnicy zmierzą się z kazusami z prawa karnego, cywilnego gospodarczego i administracyjnego.

Zła organizacja

W tym roku po raz pierwszy aplikanci będą mogli zadawać egzamin przy wykorzystaniu własnych laptopów. W ocenie Dariusza Sałajewskiego, wiceprezesa Krajowej Rady Radców Prawnych, taka możliwość stanowi realizację postulatów zgłaszanych przez KRRP. Radcowie prawni mają jednak zastrzeżenia co do organizacji egzaminu.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.