Uczniowie i studenci będą mogli kupować wszystkie bilety PKP i PKS z 49-proc. ulgą. Dziś takie zniżki przysługują jedynie posiadaczom imiennych biletów miesięcznych.
W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o uprawnieniach do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego. Projekt przewiduje m.in. wprowadzenie 49-proc. zniżki na przejazdy komunikacją publiczną dla uczniów i studentów.
– Chcemy poszerzyć katalog osób uprawnionych do korzystania z ustawowych ulg na przejazdy środkami publicznego transportu kolejowego i samochodowego. Przede wszystkim chcemy zwiększyć wymiar ulgi z obowiązujących obecnie 37 proc. do 49 proc. – mówi Marcin Mastalerek, przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.