Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zdecydowała wczoraj, że sąd I instancji musi zbadać sprawę sędzi, która została obwiniona o to, że wzięła udział w procedurze opiniowania swojej kandydatury (postanowienie z 29 czerwca 2022 r., sygn. akt II DOW 26/22).
Postępowanie w tej sprawie zostało umorzone przez Sąd Dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku, który uznał, że brak było uprawnionego oskarżyciela. Z tą decyzją nie zgodzili się zarówno rzecznik dyscyplinarny, minister sprawiedliwości, jak i Krajowa Rada Sądownictwa. Wszystkie te organy wniosły o uchylenie orzeczenia wydanego w I instancji, a ID SN wczoraj przychyliła się do tych wniosków. Łódzkiej sędzi postawiono zarzut udziału w opiniowaniu własnej kandydatury do sądu wyższej instancji.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.