Proces sędzi, która sama się opiniowała, ruszy od nowa

Sąd Najwyższy
<p>Sąd Najwyższy</p>shutterstock
30 czerwca 2022

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zdecydowała wczoraj, że sąd I instancji musi zbadać sprawę sędzi, która została obwiniona o to, że wzięła udział w procedurze opiniowania swojej kandydatury (postanowienie z 29 czerwca 2022 r., sygn. akt II DOW 26/22).

Postępowanie w tej sprawie zostało umorzone przez Sąd Dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku, który uznał, że brak było uprawnionego oskarżyciela. Z tą decyzją nie zgodzili się zarówno rzecznik dyscyplinarny, minister sprawiedliwości, jak i Krajowa Rada Sądownictwa. Wszystkie te organy wniosły o uchylenie orzeczenia wydanego w I instancji, a ID SN wczoraj przychyliła się do tych wniosków. Łódzkiej sędzi postawiono zarzut udziału w opiniowaniu własnej kandydatury do sądu wyższej instancji.

Pozostało 60% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png