W polskich urzędach rządzą kobiety. 115 tys. pań na stanowiskach kierowniczych

W Polsce 53 proc. osób na stanowiskach kierowniczych w sektorze publicznym to panie – wynika z raportu firmy doradczej EY. Oznacza to, że posady te zajmuje 115 tys. pań.

W porównaniu z innymi krajami Polacy są liderem. W tyle zostają takie państwa jak Kanada (45 proc. kobiet na stanowiskach menedżerskich), Australia (37 proc.) czy Wielka Brytania (35 proc.).

– Te dane mówią o stosunku rządu do równouprawnienie kobiet i mężczyzn. Widać to na przykładzie Arabii Saudyjskiej, gdzie w sektorze publicznym 30 proc. zatrudnionych to kobiety, ale na stanowiskach menedżerskich nie ma żadnej – zauważa Katarzyna Twarowska, dyrektor w dziale audytu EY.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png