W Polsce 53 proc. osób na stanowiskach kierowniczych w sektorze publicznym to panie – wynika z raportu firmy doradczej EY. Oznacza to, że posady te zajmuje 115 tys. pań.
W porównaniu z innymi krajami Polacy są liderem. W tyle zostają takie państwa jak Kanada (45 proc. kobiet na stanowiskach menedżerskich), Australia (37 proc.) czy Wielka Brytania (35 proc.).
– Te dane mówią o stosunku rządu do równouprawnienie kobiet i mężczyzn. Widać to na przykładzie Arabii Saudyjskiej, gdzie w sektorze publicznym 30 proc. zatrudnionych to kobiety, ale na stanowiskach menedżerskich nie ma żadnej – zauważa Katarzyna Twarowska, dyrektor w dziale audytu EY.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.