Menedżerowie na usługach gmin. Zarabiają więcej od urzędników i łatwiej ich rozliczyć

Jak zatrudniają samorządy
Jak zatrudniają samorządyDGP
30 września 2013

Szefowie jednostek samorządowych coraz chętniej ściągają do pracy specjalistów z rynku. Ci zarabiają więcej od urzędników, ale też łatwiej rozliczyć ich z powierzonych im zadań

Kontrakt menedżerski może stać się remedium na problemy gmin. Samorządy coraz śmielej sięgają po specjalistów od zarządzania i zawodowych menedżerów. Oddelegowują ich do najtrudniejszych spraw, z którymi zwykły urzędnik sobie nie radzi. Menedżerowie wyciągają więc z finansowego dołka szpitale i instytucje kulturalne, czy planują komercjalizację obiektów, do których urzędy muszą co roku dokładać.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png