Nowe zasady wynagradzania w urzędach pracy

9 kwietnia 2014

Urzędnicy z urzędów pracy, które wykażą się największą efektywnością w aktywizacji bezrobotnych, mogą liczyć na premie.

W ramach reformy urzędów pracy rząd zapowiadał podniesienie skuteczności ich działania i wynagradzanie za efekty w poszukiwaniu zatrudnienia dla bezrobotnych. Zmiany wprowadza nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która dziś będzie rozpatrywana w Senacie. Zostały one jednak nieco osłabione w stosunku do początkowych zapowiedzi.

Urzędników do pracy mają motywować pieniądze z Funduszu Pracy przeznaczone na dopłaty do ich wynagrodzeń. Kwota ta wynosi 7 proc. tej zaplanowanej na aktywizację zawodową. Do tej pory była dzielona równo między wszystkie urzędy pracy. Po wejściu w życie reformy 5 proc. będzie przeznaczone na finansowanie wynagrodzeń doradców klienta, a 2 proc. – na nagrody dla pracowników powiatowych pośredniaków. Mogą być przyznawane doradcom klienta, osobom na stanowiskach kierowniczych, ale także innym zatrudnionym w urzędach.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png