Będzie 25 mln zł na ośrodki adopcyjne

2 stycznia 2012

Dziś minister pracy i polityki społecznej wystąpi z wnioskiem do resortu finansów o uruchomienie pierwszych pieniędzy na funkcjonowanie ośrodków adopcyjnych.

Środki te są niezbędne dla marszałków województw, którzy na podstawie obowiązującej od wczoraj ustawy z 9 czerwca 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. nr 149, poz. 887 z późn. zm.) przejęli od powiatów prowadzenie ośrodków adopcyjnych, zajmujących się poszukiwaniem i szkoleniem rodziców chętnych do przysposobienia dzieci. A zadanie to ma być realizowane jako zlecone, całkowicie finansowane przez budżet.

Pozostało 79% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png