Opłaty w OFE wzrosną, zamiast zmaleć

26 października 2010

Kilkaset milionów złotych więcej zarobią powszechne towarzystwa emerytalne na wprowadzeniu opłaty solidarnościowej. Opłaty pobierane od klientów OFE będą spadać, ale tylko przez najbliższych 10 lat. Potem zaczną rosnąć. A już między 2030 a 2040 rokiem fundusze pobiorą nawet pół miliarda złotych więcej niż przed zmianą przepisów.

Tak wynika z założeń do nowelizacji ustawy o OFE ministra Michała Boniego.

– Cały czas słyszeliśmy, że opłaty mają być niższe, ale teraz okazuje się, że towarzystwa emerytalne zarobią więcej – mówi minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.

Pozostało 90% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png