Komentarz GP: Mniej fałszywych zwolnień

Bożena Wiktorowska
Bożena WiktorowskaDGP
20 lipca 2009

Jeszcze niedawno świat kontrolowany przez systemy komputerowe był wytworem wyobraźni scenarzystów filmów science fiction.

Teraz ZUS próbuje stworzyć elektroniczny system wydawania zwolnień lekarskich. Lekarz nie będzie, jak dotychczas, wystawiał papierowego druku, ale wprowadzi do systemu elektroniczny dokument. Pomysł na ukrócenie lewych zwolnień lekarskich jest ciekawy, lecz pozostaje problem jego wdrożenia. A doświadczenia z informatyzacją ZUS mamy raczej złe. Przez kilka lat osoby opłacające składki nie mogły dowiedzieć się nawet o kwotach zgromadzonych na koncie emerytalnym. Osoba opłacająca składki zdrowotne musi wciąż w przychodni przedstawiać papierowy wydruk RMUA. ZUS ma dobre intencje, ale diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png