Pielęgniarki będą lepiej chronione

10 czerwca 2009

Pielęgniarki i położne mają korzystać z ochrony przysługującej funkcjonariuszom publicznym.

Pielęgniarki i położne coraz częściej padają ofiarami przemocy ze strony swoich podopiecznych.

 Agresywni są pacjenci, ale także ich rodziny. Najczęściej do aktów przemocy, fizycznej czy werbalnej, dochodzi na oddziałach ratunkowych, na izbach przyjęć, ale także na oddziałach psychiatrycznych – mówi Grażyna Rogala-Pawelczyk, adiunkt na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, były naczelny rzecznik odpowiedzialności zawodowej pielęgniarek i położnych.

Pozostało 78% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png