Autopromocja

Pomyłkę w PIT trzeba korygować z załącznikami

PIT
Korekta zeznania podatkowegoShutterStock
13 kwietnia 2012

Podatnik, który pomylił się w danych wpisanych do formularzy PIT/O lub PIT/D, musi poprawić błędy w deklaracji i załączniku. Nie trzeba z tym czekać na wezwanie z urzędu skarbowego.

Po złożeniu zeznania podatkowego może się okazać, że konieczne jest jego skorygowanie. Jeśli podatnik zorientuje się, że w zeznaniu popełnił błędy, nie musi czekać na wezwanie z urzędu skarbowego, aby dokonać odpowiednich poprawek.

– Z możliwości tej nie można skorzystać po upływie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku. Zeznanie PIT za 2011 r. będzie więc można skorygować do końca 2017 r. – wyjaśnia Joanna Skibicka, konsultant podatkowy w Stone & Feather Tax Advisory.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.