Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia o zaniechaniu poboru opłaty skarbowej od decyzji o przyznaniu dodatku energetycznego. Chodzi o dopłatę do prądu dla najuboższych (od 11,36 zł do 18,93 zł miesięcznie). DGP informował jako pierwszy, że za decyzję o jej uzyskaniu świadczeniobiorca miał płacić 10 zł. Teraz ustawodawca chce naprawić to przeoczenie.
Zgodnie z art. 1 pkt 13c prawa energetycznego (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 1059 z późn. zm.) dodatek energetyczny przysługuje osobom, które mają podpisaną umowę z przedsiębiorstwem energetycznym, mieszkają w miejscu dostarczania energii i przyznano im dodatek mieszkaniowy. O ile decyzja o tym ostatnim świadczeniu była wolna od opłaty skarbowej, o tyle za przyznanie dodatku energetycznego należało wnieść opłatę skarbową.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.