Przepisy mają wejść w życie od 1 stycznia 2016 r., lecz resort finansów uważa, że będzie to tylko doprecyzowanie. Bo obowiązek już jest – mówi
Taki pogląd jest zaskakujący o tyle, że to właśnie resort finansów był autorem obszernego projektu wprowadzającego obowiązek stosowania prewspółczynnika w VAT. Nowelizacja w tym zakresie – uchwalona przez Sejm 9 kwietnia 2015 r. – ma zacząć obowiązywać od Nowego Roku. Chodzi o to, aby samorządy ustalały, jaką część wydatków wykorzystują do działalności opodatkowanej VAT, a jaką do działalności nieobjętej tą daniną i na tej podstawie (biorąc jeszcze pod uwagę czynności opodatkowane, lecz zwolnione z VAT) odliczały podatek naliczony.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.