Marek Kutarba: Rolnicy zyskają na podatku dochodowym

Marek Kutarba
Marek KutarbaDGP
5 października 2011

W ogniu politycznych debat o niczym z pola naszego widzenia znikają kwestie najważniejsze. Te, które warte są nie tylko uwagi, lecz także śmiałych, szybkich decyzji. Do takich należy niewątpliwie kwestia unowocześnienia podatków w rolnictwie.

Bez tego nie ma co marzyć o reformie rolniczych ubezpieczeń, o której też zresztą w czasie kampanii i walki o chłopskie głosy coraz ciszej. A zmiany są potrzebne również po to, by włączyć rolników w główny nurt życia społecznego.

Pora, by rząd – jakikolwiek on będzie – odważył się wprowadzić w rolnictwie system podatkowy zależny od uzyskiwanych dochodów. Wbrew temu, co mogłoby sądzić miasto, nie chodzi o to, by dołożyć wsi podatków. Dziś rolnicy płacą podatek rolny.

Pozostało 65% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.