Autopromocja

Rodzinne domy mogą odliczyć ulgę na dzieci

17 sierpnia 2011

Urzędy skarbowe nie będą już mogły kwestionować prawa osób prowadzących rodzinne domy dziecka do korzystania z ulgi na dzieci.

Opiekunom prawnym, sprawującym opiekę nad małoletnim dzieckiem w ramach rodzinnego domu dziecka, przysługuje prawo do ulgi prorodzinnej, gdy dziecko stale zamieszkuje z opiekunem. Takie korzystne dla podatników stanowisko zajęło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie „DGP”.

O tym, że organy podatkowe odmawiają prawa do ulgi podatnikom prowadzącym rodzinne domy dziecka informowaliśmy w wydaniu z 6 lipca. Urzędnicy skarbowi z Radomia zakwestionowali prawo do skorzystania z ulgi przez kilkunastu podatników tworzących rodzinne domy dziecka. Zrobili to, choć osoby te spełniają warunki do odliczenia, czyli są opiekunami prawnymi ustanowionymi przez sąd opiekuńczy i zamieszkują stale z dziećmi.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.