Autopromocja

e-PIT-37 przesłało przez internet prawie 82 tysiące podatników

7 maja 2009

Ponad 89 tysięcy podatników złożyło zeznania za 2008 rok przez internet, w tym prawie 82 tysiące bez e-podpisu z kwalifikowanym certyfikatem.

Zainteresowanie rozliczeniami z fiskusem przez internet było w tym roku większe niż w ubiegłym. Dotyczy to przede wszystkim zeznania PIT-37, które podatnicy mogli przesyłać po raz pierwszy bez e-podpisu z kwalifikowanym certyfikatem.

Na ten sposób rozliczenia za 2007 rok, kiedy wymagany był e-podpis kwalifikowany oraz istniała konieczność zawiadomienia naczelnika urzędu skarbowego, zdecydowało się ledwie 101 podatników. Po likwidacji obu wymogów zeznanie na formularzu PIT-37 złożyło przez internet prawie 82 tysiące podatników, a kolejne 1604 przesłały to zeznanie, podpisując je e-podpisem kwalifikowanym.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.