Budowa przedszkola bez pełnego odliczenia VAT

Przedszkole
Spółka chciała odliczyć cały zapłacony podatek w cenie wydatków poniesionych na budowę i wyposażenia przedszkola. Argumentowała, że obiekt służy jej do prowadzenia działalności opodatkowanej, którą jest także odsprzedaż – z 23 proc. – części usług podmiotom powiązanymShutterStock
21 lutego 2019

Firma meblarska, która poniosła wydatki na budowę i wyposażenie przedszkola dla dzieci pracowników – swoich oraz zatrudnionych w spółkach zależnych, może odliczyć tylko część podatku – uznał WSA w Warszawie.

Spółka w całości sfinansowała budowę i wyposażenie przedszkola ze żłobkiem. Jego prowadzenie powierzyła zewnętrznemu podmiotowi. Czesne płacą częściowo pracownicy, a częściowo spółka, w formie dopłaty z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Firma dopłaca jednak tylko do pobytu dzieci swoich pracowników. Czesne za dzieci pracowników spółek powiązanych opłacają częściowo rodzice, a częściowo te spółki.

Pozostało 84% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.