Autopromocja

Do zeznania PIT za 2010 rok potrzebny jest NIP

24 stycznia 2011

Podatnicy wypełniający zeznania PIT za 2010 rok muszą podawać w poz. 1 formularzy swój numer identyfikacji podatkowej. NIP ma być zlikwidowany dopiero w połowie 2011 r.

NIP jest podstawowym numerem służącym do identyfikacji podmiotów objętych obowiązkiem ewidencyjnym, tj. będących podatnikiem, płatnikiem podatku lub płatnikiem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne. Jak przypomina Marcin Sidelnik, starszy menedżer w PwC, podmioty te zobowiązane są do posługiwania się NIP na wszystkich rodzajach dokumentów związanych z wykonywaniem zobowiązań podatkowych oraz niepodatkowych należności budżetowych, do których poboru są zobowiązane organy podatkowe lub celne.

– W konsekwencji obowiązek ten obejmuje również osoby fizyczne składające rozliczenia za 2010 rok – podkreśla Marcin Sidelnik.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.