Autopromocja

Od lipca wzrośnie VAT na ubranka dla niemowląt

21 stycznia 2011

Do końca czerwca będzie można stosować obniżoną 8-proc. stawkę VAT na ubranka dla niemowląt i buty dziecięce. W lipcu VAT wzrośnie do 23 proc.

Obniżona stawka VAT na ubranka dla niemowląt i buty dziecięce, czyli obecne 8 proc. zostanie zlikwidowana 1 lipca 2011 r., a nie jak pierwotnie planowano 1 lutego. Tak zdecydowała wczoraj sejmowa podkomisja rozpatrującą kolejną rządowa nowelizację ustawy o VAT.

Podkomisja rozstrzygnęła także kwestię opodatkowania VAT pracowniczych abonamentów medycznych. Przyjęta została poprawka precyzująca, że takie świadczenia są zwolnione z opodatkowania. Obecnie zwolnienie z VAT dotyczy usług medycznych, które są wykonywane przez zakłady opieki zdrowotnej, bez sprecyzowania co z usługami nabywanymi przez pracodawców i przekazywanymi pracownikom. Po zmianach zwolnienie obejmie również świadczenie usług medycznych nabytych przez podatnika we własnym imieniu, ale na rzecz osoby trzeciej.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.