Autopromocja

NIP zlikwidują, ale pozostanie

Zmiany w NIP: prace już w tym roku
Zmiany w NIP: prace już w tym rokuDGP
13 września 2010

Od lipca 2011 r. osoby fizyczne nie będą musiały posługiwać się NIP-em. Numer podatkowy będzie im nadawany w momencie otrzymania PESEL-u. NIP będzie funkcjonował tylko w wewnętrznej bazie fiskusa.

Od 1 lipca 2011 r. zniknie NIP dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz osób, które nie są podatnikami VAT – informowaliśmy w „DGP” z 9 sierpnia. Teraz okazuje się, że NIP zniknie, ale nadal będzie funkcjonował, tylko w wewnętrznej bazie administracji skarbowej.

– Chcemy, aby NIP był nadawany nazwijmy to w momencie narodzenia się numeru PESEL. Jeśli obywatel przychodzi na świat i otrzymuje PESEL, automatycznie otrzymywałby też NIP – wyjaśnia w rozmowie z „DGP” Jarosław Wyszyński, zastępca dyrektora departamentu administracji podatkowej w Ministerstwie Finansów.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.