Bezprawny pobór ciepła lub prądu jest opodatkowany

Bezprawny pobór ciepła lub prądu jest opodatkowany
Bezprawny pobór ciepła lub prądu jest opodatkowanyShutterStock
26 czerwca 2024

Opłaty pobierane przez przedsiębiorstwo energetyczne za bezumowne wykorzystywanie energii elektrycznej lub paliw podlegają VAT jako wynagrodzenie za odpłatną dostawę towaru – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w przełomowym wyroku.

Do tej pory sądy były innego zdania. Uważały takie opłaty za rodzaj kar (niepodlegających VAT) za bezprawne zachowanie odbiorcy. 

Pozostało 96% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: gazetaprawna.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png