Liderki branży technologicznej spotkają się w Warszawie

27 listopada oczy technologicznego świata skupią się na Warszawie, która będzie gospodarzem światowego kongresu kobiet w technologiach „Perspektywy Women in Tech Summit”. To największe w Europie wydarzenie dedykowane kobietom w IT i TECH będzie miejscem spotkania ponad 1000 najbardziej utalentowanych kobiet w branży technologicznej, w tym najwyższej rangi przedstawicielek światowych koncernów i instytucji. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która od 10 lat wspiera kobiety w technologiach, a jej działania zyskały międzynarodowy rozgłos i uznanie.

Hasłem przewodnim kongresu „Perspektywy Women in Tech Summit” jest: BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE TECH WORLD (Bądź zmianą , którą chcesz zobaczyć w branży technologii), w myśl którego Warszawa stanie się centrum rozmowy o mądrym rozwoju technologicznym i roli, jaką mają w nim do odegrania kobiety. Konferencja będzie pierwszym wydarzeniem tego typu w regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji Środkowej.

- To będzie miejsce, gdzie studentki, profesjonalistki, badaczki, ale też przedstawicielki najwyższego kierownictwa globalnych firm z branży High-Tech będą dzielić się doświadczeniem, zdobywać wiedzę i wzajemnie się inspirować - mówi dr Bianka Siwińska, inicjatorka "Women in Tech Summit", szefowa Fundacji Perspektywy - Naszym celem jest stworzenie międzynarodowej platformy dla rozwoju kobiecych talentów w technologiach.

Goście, którzy przebędą na kongres pochodzą z całego świata, reprezentując Dolinę Krzemową, Europę Środkowo – Wschodnią, Ukrainę, Białoruś, ale też Azję Centralną (Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistanu, Tadżykistanu, Armenii), która wyrasta na wielkie, światowe zagłębie talentów dla nowego twórczego IT. Aby ułatwić przyjazd uczestniczkom z Ukrainy, Białorusi, Tadżykistanu, Kazachstanu i młodym kobietom nauki z CEE organizatorzy przygotowali specjalne stypendia. Wśród gości nie zabraknie też wielkich kobiecych nazwisk świata technologii - wystąpią one w roli keynote speakerek.

Gościem specjalnym konferencji będzie.: Mariya Gabriel, Komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego i polityk, niezwykle oddana sprawom wspierania kobiet w IT. Będzie to jej pierwsza wizyta w Polsce zorganizowana specjalnie w celu wsparcia swoją obecnością idei kongresu. W roli prelegentów pojawią się też m.in.: Sara Clatterbuck - Engineering Director w Youtube, Corine Vigreux – założycielka TOM TOM, Dominika Bettman – CEO Siemensa, Jayree Seth - Chief Science Advocate w 3M, Anja Monrad - Senior Vice - President i General Manager CEE w Dell, Alexis B. Björlin, Vice - President w Intel.

PARTNER jako firma głęboko zaangażowana w ideę równości płci i rozwoju kobiet w technologiach, jest też aktywnym partnerem kongresu „Perspektywy Women in Tech Summit”.

Kongres jest kolejnym projektem Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, od 10 lat aktywnie wspierającej rozwój i obecność kobiet w technologiach. Jej sztandarowy projekt - akcja "Dziewczyny na politechniki!", przyniosła wzrost udziału studentek na uczelniach technicznych z 30% w 2008 r. do 40% dzisiaj, a "IT for SHE" program dla utalentowanych studentek informatyki został uznany przez Komisje Europejską za najlepsze działanie na rzecz kobiet w technologiach w Europie i został laureatem European Digital Skills Award 2018.

Więcej informacji o kongresie znajdą Państwo na: www.womenintechsummit.pl