statystyki

JPK_VAT: Jakie sankcje za spóźnioną wysyłkę?

autor: Mariusz Szulc05.03.2018, 07:53; Aktualizacja: 05.03.2018, 08:22
Zdarzają się sporadyczne przypadki, gdy firmy notorycznie wręcz nie wysyłają fiskusowi JPK_VAT.

Zdarzają się sporadyczne przypadki, gdy firmy notorycznie wręcz nie wysyłają fiskusowi JPK_VAT.źródło: ShutterStock

Fiskus nałożył do tej pory 55 mandaty za nieterminowe przesyłanie jednolitego pliku kontrolnego. I woli to niż kierowanie spraw do sądu.

To bilans od lipca 2016 r., na podstawie danych zebranych przez DGP z 16 izb administracji skarbowej. Dotyczą one mandatów nałożonych na duże, średnie i małe firmy. Nie obejmują mikrofirm, które dopiero teraz musiały po raz pierwszy wysłać ewidencję VAT w formacie JPK (do 26 lutego 2018 r.).

– W pierwszej kolejności zamierzamy się skupić na edukowaniu, a nie na karaniu, które jest ostatecznością – wyjaśnia biuro prasowe Ministerstwa Finansów. Zapewnia, że nie ma żadnego automatyzmu w nakładaniu kar, a każda sytuacja spóźnialskiego przedsiębiorcy jest traktowana indywidualnie. Dobrym rozwiązaniem w podobnych sytuacjach jest np. wysłanie tzw. czynnego żalu razem z JPK_VAT – przypomniało MF w odpowiedzi na pytanie DGP.

Bez spraw sądowych


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Komentarze (1)

  • snacza(2018-03-10 23:46) Zgłoś naruszenie 10

    tak było i co z tego TANIE-TAXI.COM NAJTAŃSZA TAKSÓWKA WARSZAWA TANIE TAXI TANIE TAXI WARSZAWA TANIE-TAXI.COM NAJTAŃSZA TAKSÓWKA WARSZAWA TANIE TAXI tanie-taxi.com to taksówka za 1,30zł/km 666-666-651 czyli najtańsza taksówka Warszawa

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!