Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wojsko Polskie się pochwali: Samoloty bojowe, czołgi, ale także rekonstruktorzy na koniach

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Armatohaubice Krab To jeden z nowszych rodzajów broni w Wojsku Polskim, mamy ich kilkadziesiąt (ciągle trwa ich produkcja w Stalowej Woli), jej zasięg to 40 km. Choć miał to być produkt polski, to skończyło się na tym, że kupiliśmy podwozie od koreańskiego Samsunga i teraz produkujemy je na licencji. Także część innych komponentów jest kupowana za granicą, ale docelowo produkt ma być jak najbardziej „spolszczony”. Niestety, nie ma co liczyć na duży eksport – ponieważ jego cena w stosunku do konkurentów w swojej klasie jest znacznie wyższa.
Armatohaubice Krab To jeden z nowszych rodzajów broni w Wojsku Polskim, mamy ich kilkadziesiąt (ciągle trwa ich produkcja w Stalowej Woli), jej zasięg to 40 km. Choć miał to być produkt polski, to skończyło się na tym, że kupiliśmy podwozie od koreańskiego Samsunga i teraz produkujemy je na licencji. Także część innych komponentów jest kupowana za granicą, ale docelowo produkt ma być jak najbardziej „spolszczony”. Niestety, nie ma co liczyć na duży eksport – ponieważ jego cena w stosunku do konkurentów w swojej klasie jest znacznie wyższa. / Dziennik Gazeta Prawna
Już jutro z okazji Święta Wojska Polskiego w Warszawie będzie można obejrzeć Wielką Defiladę Niepodległości. Będzie to znakomita okazja, by zobaczyć, czym dysponują, a czym nie, polscy żołnierze. W środę będzie można obejrzeć m.in. samolot Gulfstream G550, którym mają latać najważniejsze osoby w państwie, i porównać, czym różnią się amerykańskie czołgi Abrams od naszych Leopardów czy Twardych. Zwyczajowo defilada odbywała się w Alejach Ujazdowskich, tym razem będzie przeprowadzona z większym rozmachem na jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych stolicy – Wisłostradzie, przez co trasa zostanie zablokowana na kilkadziesiąt godzin. Jak informuje resort obrony, na defiladzie zobaczymy ponad 1000 żołnierzy, 900 rekonstruktorów, ponad 200 najważniejszych wojskowych pojazdów, ponad 100 samolotów i śmigłowców.

Komentarze(12)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • ANTYKACZORRR
  2018-08-15 11:28:28
  NASI TFU POLITYCY=SDOMICI Z PIS, BĘDĄ SIĘ PRĘŻYĆ PRZED ZAKUPIONYM ZŁOMEM I BISKUPAMI, BREDZIĆ JAK TO POLSKA ARMIA JEST WIELKA, JAK POLSKA TO DUMNY KRAJ I INNE FARMAZONY WYGŁASZAĆ!!KAŻDY KTO MA TROCHĘ OLEJU WE ŁBIE, SKOMENTUJE TO SZYDERCZYM ŚMIECHEM!!!
  13
  pokażodpowiedzi (3)
 • Obywatel.
  2018-08-15 10:09:36
  Mamy super armie , i czas pokazać historyczne odniesienia jak za czasów Gomułki ,tam tez były historyczne pokazy wojaka w mundurach z epoki i co wracamy do czasów ST.Batorego i nasza husaria na koniach pokona siły zbrojne agresora , tak jak w 1939 roku , tyż była kawaleria na koniach ,a Niemcy byli uzbrojeni po zęby , jak zwykle historia zatacza koła , nasza armia ,nie ma Nic ,a przeciwnik uzbrojony jest po zęby , oto ignoranci rządzą armią Wojaka Polskiego .!
  6
  pokażodpowiedzi (3)
 • qwerty
  2018-08-14 13:00:12
  CARACALto niby ma być nowoczesny śmigłowiec? Nie posuwałbym się na miejscu autora do tak daleko idących wniosków. W lotnictwie francuskim - gdy Francja jest producentem- wiele tych śmigłowców jest uziemionych i nie naprawianych z jakich względów to już chybatylko Francuzi wiedzą...
  12
 • policjant
  2018-08-14 17:00:02
  bzdury jak zawsze piszesz
  7
 • Sygnalista
  2018-09-13 21:17:19
  Armia ma sprzęt z demobilu!
  2
 • StAAbrA
  2018-11-09 18:09:19
  Bez jaj !!!
  0

Zobacz więcej