Nie są platformą internetową oprogramowanie lub aplikacja do rezerwacji noclegów, z których korzysta obiekt noclegowy na swojej stronie internetowej lub w mediach społecznościowych – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.
Pytanie powstało na tle nowelizacji z 23 maja 2024 r. ustawy o wymianie informacji podatkowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 879). Nowelizacja jest konsekwencją unijnej dyrektywy 2021/514 (DAC7). Nałożyła ona na platformy internetowe obowiązek zbierania i przesyłania fiskusowi informacji o dochodach uzyskiwanych za ich pośrednictwem przez internetowych sprzedawców.
Definicję platformy zawiera art. 75a ust. 1 pkt 12 ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 241 ze zm.). Mowa w nim o:
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.