Obostrzenia covidowe. Kolejna kara dla przedsiębiorcy wstrzymana

kasa fiskalna gastronomia
<p>Rzecznik zakwestionował wymierzenie restauratorowi administracyjnych kar pieniężnych w kwocie łącznej 30 tys. zł</p>Shutterstock
22 lipca 2021

Sanepid ukarał restauratora trzema karami w wysokości 10 tys. zł każda, nakazując też ich natychmiastowe wykonanie. Po stronie przedsiębiorcy stanął rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, co doprowadziło do wstrzymania wykonalności sankcji.

Kary na przedsiębiorcę z Łukowa nałożył tamtejszy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w kwietniu 2021 r. Rzecznik przyłączył się do sporu już na etapie odwoławczym, a więc w postępowaniach toczących się przed Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Lublinie. Zakwestionował on wymierzenie restauratorowi administracyjnych kar pieniężnych w kwocie łącznej 30 tys. zł. Była to konsekwencja kontroli przeprowadzonej w obiekcie w styczniu i lutym 2021 r. Sanepid wskazał na naruszenia obowiązku przygotowania i podawania posiłków i napojów klientom lokalu zgodnie z wymogami obowiązującymi w okresie pandemii, co miało bezpośrednio zagrażać życiu lub zdrowiu gości.

Pozostało 54% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png