Dziura w Funduszu. NFZ nie ma pieniędzy na nadwykonania

nfz, narodowy fundusz zdrowia
ShutterStock
10 czerwca 2024

Emisja obligacji nie rozwiąże problemów finansowych w ochronie zdrowia – uważają eksperci. NFZ nie ma pieniędzy na nadwykonania, a niektóre szpitale opóźniają wypłatę wynagrodzeń.

„Z uwagi na opóźnienia w wypłacie środków za nadwykonania, w tym nielimitowane za pierwszy kwartał 2024 r., jesteśmy zmuszeni wypłacić państwu jedynie 50 proc. wynagrodzenia” – napisała pod koniec maja dyrekcja Szpitala Żywiec do ok. 350 pracowników kontraktowych (wszystkich jest ok. 1000). Rzeczniczka szpitala Karolina Kocięcka zapewniła DGP, że w piątek szpital wypłacił kontraktowcom drugą połowę wynagrodzenia. Ci jednak obawiają się o pensje w przyszłości.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png