Autopromocja

Dekoniunktura i MSP psują plany spółek na GPW

Debaty na GPW
Debaty na GPWDGP
30 sierpnia 2011

Słabe nastroje na GPW i przesunięcie wtórnej oferty PKO BP komplikują sytuację mniejszym spółkom, które liczyły na jesienny debiut.

Pierwsza połowa tego roku oraz początek wakacji to dobry okres dla debiutów na warszawskiej giełdzie. Od początku roku pojawiły się tutaj 33 nowe spółki. W ostatnich latach lepszy był tylko rok 2007, kiedy w okresie od stycznia do końca sierpnia zadebiutowało ponad 40 firm.

Jednak już dwa miesiące temu zaczęły się kłopoty debiutantów. Pogorszenie koniunktury na rynkach spowodowało, że mieli oni problem ze sprzedażą swoich akcji. W rezultacie część przedsiębiorstw odłożyła swoje plany giełdowe na później, a niektóre zrezygnowały z IPO. Wśród nich były rosyjska firma rolnicza Valinor, ukraiński producent oleju ViOil czy polska spółka z sektora dóbr luksusowych – Wittchen.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.