Wynik finansowy co czwartej firmy pod kreską

biznes
– Można się spodziewać, że w kolejnych kwartałach liczba firm deficytowych będzie się zmniejszać. Bo jak wynika z badań koniunktury NBP, słabnie nacisk pracowników na wzrost płac i hamują podwyżki cen surowców. To może ograniczyć wzrost kosztów firm, co korzystnie przełoży się na ich wyniki finansowe – twierdzi Piotr Bujak.ShutterStock
30 lipca 2018

Spośród 7,8 tys. przedsiębiorstw przemysłowych prowadzących księgi rachunkowe i zatrudniających co najmniej 50 osób, ponad 2 tys. przyniosło w I kwartale straty.

3475525-firmy-deficytowe.jpg
Firmy deficytowe

Tylko o 34 w porównaniu z tym samym okresem 2017 r. zmniejszyła się w I kwartale liczba podmiotów deficytowych – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Ujemną rentowność na koniec marca miało ponad 25 proc. średnich i dużych firm przemysłowych. Podobnie było w poprzednich czterech latach, mimo dużych różnic w warunkach prowadzenia biznesu. Bo na przykład w I kwartale 2016 r. PKB urósł o 3,1 proc., a w tym roku o 5,1 proc.

Pozostało 99% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png