Przychody sieci komórkowych wyższe o 10 proc.

Światowy rynek telekomunikacyjny
Światowy rynek telekomunikacyjnyDGP
17 lutego 2009

Wartość światowego rynku usług telekomunikacyjnych w 2008 roku wzrosła o 4,2 proc. W tym roku zwiększy się o kolejne 3,7 proc. - przewiduje firma badawcza IDATE. Wzrost polskiego rynku nie odbiegał od średniej światowej.

W 2008 roku szacunkowa wartość światowego rynku usług telekomunikacyjnych wyniosła 1 bln 365 mld dolarów - twierdzi w opublikowanym właśnie raporcie Mobile 2009 francuska firma badawcza IDATE.

Przewiduje, że w tym roku wartość globalnego rynku wzrośnie do 1 bln 417 mld dolarów. Analitycy podkreślają, że ubiegłoroczny i tegoroczny wzrost wartości rynku będzie wyraźnie niższy niż w latach 2005-2006, gdy wynosił średnio 6 proc. rocznie. Wzrost był najniższy od 2002 roku, czyli od kryzysu związanego z zamachami w Nowym Jorku i Waszyngtonie 11 września 2001 roku.

Pozostało 66% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.