GUS: Deficyt w handlu zagranicznym wzrósł do 10,9 mld euro w I-VI 2008 r.

14 sierpnia 2008

Deficyt w handlu zagranicznym w okresie styczeń - czerwiec 2008 roku wyniósł 10,9 mld euro wobec 8,4 mld euro rok wcześniej, podał Główny Urząd Statystyczny.

Eksport w tym okresie wzrósł o 16,6% w ujęciu rocznym i osiągnął 57,2 mld euro, zaś import zwiększył się o 18,6% r/r i wyniósł 68,1 mld euro.

Od 1 maja 2004 roku oprócz danych z dokumentów celnych SAD, statystyka handlu zagranicznego korzysta, w ramach obrotów z krajami członkowskimi Unii Europejskiej, z deklaracji INTRASTAT.

Źródło: ISB

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png