Hiszpanie przymierzają się do przejęcia Kredyt Banku – wynika z nieoficjalnych informacji. Kupno KB i połączenie go z BZ WBK spowodowałoby, że zostaliby właścicielem trzeciego co do wielkości banku w Polsce.
W lutym przedstawiciele Santandera, który w ubiegłym roku odkupił od Irlandczyków BZ WBK, ogłosili, że ich celem jest posiadanie trzeciego pod względem aktywów banku na rynku. Analitycy uznali, że droga do osiągnięcia tego celu jest daleka. Okazało się jednak, że może to nastąpić szybko. Rynek obiegła informacja, że Hiszpanie próbują namówić belgijską grupę KBC, by nie organizowała aukcji Kredyt Banku, tylko od razu przystąpiła do negocjacji warunków zakupu.
– W przypadku KBC trudno byłoby odstąpić od aukcji – mówi jeden z bankierów inwestycyjnych. Wyjaśnia, że spółki, które brały od rządu pomoc publiczną, teraz zobowiązane są do przeprowadzania sprzedaży swoich aktywów w jak najbardziej jawny sposób.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.