Szef kampanii samorządowej Platformy Obywatelskiej Robert Tyszkiewicz ocenił, że Prawo i Sprawiedliwość prowadzi antyrządową kampanię w stylu swojego byłego koalicjanta.

Zdaniem gościa Poranka RDC, billboardy z logo PO i napisem "By żyło się lepiej. Władzy" są żenujące. "To dość symboliczne, że PiS rozpoczyna, jak samo twierdzi, kampanię samorządową od takiego bezpardonowego, brutalnego, trochę w stylu Samoobrony, ataku na konkurencję polityczną najwyższego szczebla, widać, że PiS nie ma pomysłu na jakikolwiek pozytywny przekaz na starcie tej kampanii" - stwierdził szef podlaskiej PO.

Tyszkiewicz przypomina, że najbliższe wybory są wyborami samorządowymi, więc - jak stwierdził - atak na czołowych polityków PO , którzy w tych wyborach nie będą startować mija się z celem. "Jeżeli intencją PiS jest przeniesienie atmosfery nienawiści, wojny politycznej do polskich samorządów, to chrońmy samorządy przed takimi politykami" - powiedział

W pierwszych tygodniach września Platforma ma przedstawić swoje hasło wyborcze. Do 15 września wyłoni wszystkich kandydatów, którzy wezmą udział w listopadowych wyborach.