ABW: Marcin P. mógł być "słupem" dla gangsterów, a pieniądze z Amber Gold zostały wywiezione samolotem do Niemiec

19.08.2012, 12:05; Aktualizacja: 19.08.2012, 13:44
Amber Gold

Amber Goldźródło: Newspix
autor zdjęcia: MICHAL FLUDRA

Jak donosi TVN 24, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdza, czy pieniądze z Amber Gold samolotem zostały przetransportowane do Niemiec. Śledczy wiążą tę aferę z jednym ze słynnych trójmiejskich biznesmenów notowanym na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (35)

  • Zły(2012-08-21 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    J proszę wszystko sie uklada Amber Gold pierze brudne pieniądze grupy przestępczej a jak się sądy za ta firmę wzięła to zaraz szefowie gangu mieli spotkanie w centrum Warszawy odnośnie firmy którą rządzili .

    Odpowiedz
  • gość(2012-08-21 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    słupy, słupy, wycinanie lasów w górach bez pozwolenia i budowanie wyciągów przed uzyskaniem odpowiednich dokumentów itd. to tylko słupy, kolega Sobiesiak, Drzewiecki, Chlebowski, Schetyna byli tylko słupami, padli ofiarą niewidzialnych i nikomu nie znanych bandytów... i żeby było jasne, te same słupy miały się tak samo dobrze pod innymi nazwiskami i u kaczorów i u komuchów, którzy nie byli tak pazerni jak obecnie tzw. były obóz postsolidarnościowy...i księżach wpis sobie daruję, wystarczy, że mamy 1nego biznesmena z Torunia, i kto tu za tym stoi...? masoneria? żydzi? politycy? czy zwykli albo i nie zwykli złodzieje?

    Odpowiedz
  • haha(2012-08-20 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Cholera setki tysięcy podsłuchów najwięcej w Europie i ABW nie wiedziało że takie lody się tu kręci na chyba że byli udziałowcami AG

    Odpowiedz
  • B8(2012-08-20 07:31) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby nie to że WSI zostały "zlikwidowane"
    to powiedziałbym że to wszystko kręcą właśnie one
    a tak wychodzi że to Marsjanie .

    Odpowiedz
  • wojtek(2012-08-20 07:26) Zgłoś naruszenie 00

    CO W TEJ POLSCE SIE DZIEJE ZE TAKI Z WYROKIEM ZA OSZUSTWA ZAMIAST SIEDZIEC ROBI BIZNES ZA BIZNESEM I JESZCZE ZATRUDNIA SYNA PREMIERA .A ZONA PREZESA NIEWINNA ?? TEZ BRALA W TYM UDZIAL.CZEKAM KIEDY POSYPIE SIE LAWINA .KTO ZA TYM STOI.

    Odpowiedz
  • maer(2012-08-20 00:10) Zgłoś naruszenie 00

    Jak taki specjalista od transportu lotniczego ja Michał doradzał OLT że linie padły .To chyba żaden specjalista .A może działał na zlecenie służby by OLT dobić

    Odpowiedz
  • Chelmiak(2012-08-19 23:56) Zgłoś naruszenie 00

    tą aferę – tak się mówi u nas i niech ktoś mi powie, że my nie mówimy po polsku.

    Odpowiedz
  • fred(2012-08-19 23:35) Zgłoś naruszenie 00

    Plichta słupem? To było w miarę jasne już wcześniej, pytanie tylko czy Plichta dożyje do procesu czy też "popełni samobójstwo". Zastanawia mnie tylko milczenie min. Gowina i prokuratora generalnego. Bo historii o synu Tuska uważam za mydlenie oczu, ta historia musi mieć drugie dno, całkiem głębokie jak sądzę. Szkoda, że w Polsce nie mamy prawdziwej opozycji i mediów które podjęły by trop.

    Odpowiedz
  • do 17(2012-08-19 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    Taka jest już charakterystyka takich portali. Większość ludzi nie ma czasu ani ochoty na pisanie komentarzy, wiedzą też że znajdą w nich głównie jad, najprawdopodobniej przeciwko rządzącej obecnie formacji politycznej.

    W przypadku portali zarabiających na reklamach im bardziej burzliwa dyskusja w komentarzach, tym lepiej bo tym więcej kliknięć i tym samym wyświetlonych reklam. Nie wiem jaki model przyjmuje Gazeta Prawna, ale globalnie internet coraz bardziej będzie się przesuwał w kierunku tabloidów. Zresztą, mam wrażenie że jako medium nieregulowane już dawno wyznaczone przez nie granice przekroczył.
    To jest bazar w ubogiej dzielnicy.

    Odpowiedz
  • M.(2012-08-19 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    To ciekawe?,spodziewałem się że wcześniej czy póżniej zaczną wychodzić takie
    powiązania.Dlatego też:CZY ABY SPRAWA NIE JEST PROWADZONA Z ZAKŁADU
    ZAMKNIĘTEGO???,TO JEST TAKIE DREPTANIE PO OMACKU.I DLACZEGO TEN
    CZŁOWIEK NIE SIEDZI W WIĘZIENIU DO WYJAŚNIENIA.

    Odpowiedz
  • P-adlina O-brzydzająca(2012-08-19 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jednak nazwisko Bąk pojawiło się nieprzypadkowo .
    Smród jest POtworny
    i wciąż narasta .

    Odpowiedz
  • Małgosia(2012-08-19 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    szef Amber Gold zasługuje na pochwałę za ,, smykałkę ", tu cały ciężar leży po stronie organu ustawodawczego ! - okazuje się , że nie wiadomo co wolno a co nie wolno od 2009 roku !

    Odpowiedz
  • Maria(2012-08-19 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    Pichta jest słupem gangsterów czy służb specjalnych, a może to jest to samo?

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2012-08-19 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydent Gdańska z PO, Adamowicz wpisuje się znakomicie w linię propagandową POrtii. Kiedy zaczyna się robić duszno wokół nieomylnego wodza Tuska, z winy zaniedbań organów państwowych, którymi 5 lat zarządza rząd PO-PSL – wtedy jesteśmy wszyscy winni… PO za nic nie odpowiada,PRemier nie odpowiada, wszyscy odpowiadają bezimiennie. No i jeszcze przydałoby się przypomnieć zdanie D.Tuska z konferencji prasowej z 14.08.2012 – „Proszę Państwa, musimy także zrozumieć, że czasami największym przekleństwem w życiu ludzi są oszuści, którzy oszukują legalnie”…
    Mam wrażenie, że ktoś w ostatnich kilku latach pozwala na szczególnie dużo w Polsce…

    Odpowiedz
  • do 17(2012-08-19 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    koleś dokonaj 100 wpisów i w każdym z nich przedstaw argument broniący PO...

    Odpowiedz
  • do 17(2012-08-19 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    napisz ty tyle samo komentarzy..ktoś ci broni?
    A moze brak ci argumentów głupi lemingu z PO?
    NIe wstyd ci za państwo Tuska?

    Odpowiedz
  • babcia madzi(2012-08-19 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    do tłuka 19,
    akurat wykazanie zamiaru uzyskania korzyści majątkowej to najmniejszy problem...
    zasadniczą kwestia jest ustalenie, iż zamiar "oszustwa" pan P. miał w chwili zawierania każdej z umów z klientami...
    sam jesteś analfabetą prawnym, który licealistą nazywa się chyba tylko przez pomyłkę albo na wyrost...sic!

    Odpowiedz
  • zniesmaczony oszustwami prokuratury(2012-08-19 15:53) Zgłoś naruszenie 00

    Nie róbcie sobie jaj z polskiego prawa. Zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiada za jej działania i zobowiązania. Pan Plichta na ułomnego nie wygląda. Odwalcie się więc od tworzenia prawa na własną rękę.
    Po to jest Kodeks Spółek Handlowych, żeby go stosować. A to, że prokuratorzy jak kraj długi i szeroki nie mają pojęcia o prawie gospodarczym to jest najwieksze oszustwo. Po pierwsze oszukują oni Państwo Polskie bo z zamiarem uzyskania korzyści majątkowej (pensja) oszukują nas że znają się na rzecz, tym samym doprowadzają do niekorzystnego rozporzadzenia mieniem (państwo przelewa analfabetom prawnym pensje) i trzecia przesłanka przestępstwa, państwo ponosi szkodę.

    Zastanówcie się jak Plichcie przypiszecie np. oszustwo z 286 K.K - proszę wykażcie mu że działał z zamiarem uzyskania korzyści majątkowej:)

    Oj analfabeci z prokuratury ... uczcie się od licealisty, bo nie papiery się liczą ale umiejętności

    Odpowiedz
  • aa(2012-08-19 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj doszli do wniosku ze jest słupem, ależ oni sa szybcy i sprawni.

    Odpowiedz
  • do IP: 87.206.251.(2012-08-19 15:08) Zgłoś naruszenie 00