Afera taśmowa w PSL; Marek Sawicki składa rezygnację z funkcji ministra rolnictwa

autor: Pilna17.07.2012, 18:02; Aktualizacja: 17.07.2012, 20:37
Marek Sawicki

Marek Sawickiźródło: Newspix
autor zdjęcia: DAMIAN BURZYKOWSKI

Minister rolnictwa Marek Sawicki poinformował, że w środę złoży rezygnację ze stanowiska. Uważa, że w ujawnionej rozmowie działaczy PSL o nieprawidłowościach w spółkach związanych z jego resortem znalazły się pomówienia. Zaapelował do służb o wyjaśnienie sprawy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • KALIF(2012-07-17 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    Rzeczpospolita kolesi.

    Odpowiedz
  • Szkoda, że brak nam standardów?(2012-07-17 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    że należy upublicznić sprawę, żeby coś drgnęło.
    Raport NIK w ARR i wytknięte nieprawidłowości powinny być wystarczającym powodem do "przeorania" wszystkich spółek skarbu państwa obsadzonych przez PSL.
    Sawicki, premier, myśleli, że się uda, przeliczyli się - mleko się rozlało.

    Odpowiedz
  • nj(2012-07-17 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    uklady i kolesiostwo/posly to hanba

    Odpowiedz
  • służba cywilna(2012-07-17 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    no tak jak Pan Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi ograniczył znacznie zachłanność gmin na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych klasy I-III na cele inne niż rolne to ... trzeba było to "jakoś" ukrócić, bo się komuś nie podobało. A tak na marginesie to wypadałoby sprawdzić wszystkie ministerstwa po kolei bo żadne nie jest święte ...

    Odpowiedz
  • wio!(2012-07-17 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    pewnie zostanie w polskim parlamencie lobbystą firm tytoniowych i to z wynagrodzeniem zdecydowanie wyższym od dotychczasowego...

    Odpowiedz
  • zirytowany(2012-07-17 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    Mam cichą nadzieję,że w końcu mleko się wyleje. Jestem członkiem PSL w woj.kujawsko-pomorskim i straszliwie męczą mnie i zniechęcają obrzydliwe standardy/a właściwie ich brak/ w lokalnych strukturach tej zacnej partii. Lokalni kacykowie trzymają wszystkie sznurki partyjne w swoich tłustych,skorumpowanych łapskach,na listy wyborcze wystawiają jakichś figurantów, ustawiają się w roli wasala władz miejskich, nie cenią młodych,chętnych ,mądrych swoich ludzi. W związku z powyższym pytam: kto w PSL-u poniesie odpowiedzialność za ewentualny,coraz bliższy upadek naszej partii? Co to jakieś durnowate cielaki jesteśmy? Pogońmy w końcu tych skorumpowanych PSL-owskich baronów/baranów i zacznijmy robić naprawdę dobą,ludową partią!

    Odpowiedz
  • kika(2012-07-17 21:02) Zgłoś naruszenie 00

    Dymisja Sawickiego to jest ukłon w stronę lemingów.Rozmowa Serafina i Łukasika miała miejsce w styczniu a ujawniona została dopiero w lipcu.Należy zadać zasadnicze pytanie : co takiego szczególnego wydarzyło się żeby nie wyszło na światło dzienne,przykrywając to aferą taśmową i rzucając na pożarcie Sawickiego ???

    Odpowiedz
  • Arek"Aiwa-Platz"(2012-07-17 21:03) Zgłoś naruszenie 00

    FOTOMONTAŻ dla lemingów. Jednym ruchem Tusek przykrył swoje fałszywe zeznania ws Smoleńska a Pawlak pozbył się konkurenta.

    Odpowiedz
  • brawo Sawicki(2012-07-17 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze tylko POLSKI CHŁOP MA HONOR i potrafi po męsku się wycofać

    Odpowiedz
  • bs(2012-07-22 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    mysle ze to jedyna od jakiegos czasu meska decyzja w polskiej polityce ktora wyjdzie panu markowi na plus z takich politykow ktorym pozostalo jeszcze troche chonoru powinnismy byc dumni drogi panie premierze uczen przerosl mistrza

    Odpowiedz
  • JAn(2012-07-23 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    W ostatnich dniach pan wice premier Pawlak był łaskaw publicznie "złajać" pana Prezydenta RP i Pana Premiera RP za to, że ociągają się z nominacją nowego - proponowanego przez Pawlaka - ministra rolnictwa. Łajanie to jest o tyle niezasadne, że Premier powiedział w swoim oświadczeniu, iż przejmuje na siebie zarządzanie owym ministerstwem - wiec po co pośpiech?
     
    Może chodzi o to, że ( bez ministra) kartofle nie wiedzą kiedy mają kiełkować? a może nie ?
     
    Może więc chodzi o to, że w tak zwanym międzyczasie wyjdą na jaw inne nominacje dokonane przez samego Pawlaka?
     
    Korzystając więc z tego przestoju - podzielę się moją wiedzą na temat takich nominacji. Sytuacja dotyczy nie tylko rolnictwa, a również innych strategicznych sektorów gospodarki naszego nieszczęśliwego kraju. Pawlak niczym Midas - czego się nie dotknie, zamienia w ****** Drugim "konikiem" ekipy Pawlaka jest energetyka. Wystarczy spojrzeć na "wybitnych" ekspertów pokroju Burego w spółkach energetycznych, ale do rzeczy:
     
    Jest oto w naszym kraju poważna strategiczna spółka zatrudniająca około 700 osób, a ze spółkami córkami z pewnością kilkanaście tysięcy osób. PSE, bo o niej mowa,
    odpowiedzialna jest za przesył energii w tym kraju. Inaczej mówiąc bez nich mamy lub nie mamy prądu w całej Polsce. Ale na szczęście jest w naszym rządzie urzędnik, który dba o wszystkie podległe mu sektory. The winner is...Waldemar Pawlak !!! 
     
    A oto nominowani przez zniecierpliwionego premiera Pawlaka:
     
    1. Henryk Majchrzak - prezio. Chłopak dobrze wykształcony, doktor, z backgroundem kotłowego elektrowni, ale w kontaktach z ludźmi cham i prostak. Namaszczony przez obecnie miłościwie okupującego Ministerstwo Gospodarki Pawlaka, wstawiony na miejsce prawdziwego fachowca i człowieka wielkiej klasy w sposób, który doprowadził Ją ( poprzednią prezes ) w linii prostej na cmentarz. Pan Prezes dzieli i rządzi, namaszczając równie wysoko "merytorycznych" osobników pokroju Pana Włodarczyka. Sukcesem Pana Prezesa jak do tej pory jest rozwalenie i sterroryzowanie załogi -  więc tylko czekać aż otrzyma pozew zbiorowy za mobing. Prezio nie ma zdolności do podejmowania kluczowych decyzji i nadaje się co najwyżej na likwidatora firm, tudzież komornika. Największy sukces - wyprowadzenie z PSE największej kasy na inwestycje do spółki córki, przez którą kasa przepływa aż miło. Spółka córka oczywiście również obsadzona "ludowcami", przyjmująca spadochroniarzy z ANR i innych agencji. By żyło się lepiej - nam i naszym rodzinom, dzieciom, konkubinom, etc...!!!