111 osób zakażonych koronawirusem zmarło minionej doby we Włoszech - ogłosiła w sobotę Obrona Cywilna. Łączny bilans ofiar śmiertelnych epidemii Covid-19 wzrósł w tym kraju do 33 340. Stwierdzono też 416 nowych zakażeń.

Liczba zmarłych nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, choć jest wielokrotnie niższa niż w marcu, w szczycie zachorowań.

Obecnie według oficjalnych danych zakażonych jest w całym kraju 43 tys. osób. Ich liczba zmniejszyła się jednego dnia o ponad 2400. Potwierdzono dotąd łącznie 232,6 tys. przypadków koronawirusa. Jest już 155 tys. wyleczonych, przybyło ich prawie 2800.

We włoskim epicentrum epidemii, czyli regionie Lombardia, spadła liczba nowych zakażeń; jest ich 221, o ponad 130 mniej niż dzień wcześniej. Wzrosła natomiast liczba zgonów. Zanotowano ich 67, podczas gdy w piątek zmarło 38 osób.

Szef władz również poważnie dotkniętej przez epidemię Wenecji Euganejskiej Luca Zaia podkreślił w sobotę, że jest to setny dzień od wykrycia tam pierwszego przypadku zakażenia. Podziękował dziennikarzom za ich pracę w tym kryzysie. Dziennikarze, jak mówił, są "punktem odniesienia". "Pomogliście nam w tym niełatwym czasie" - podkreślił gubernator regionu.