Samorządowcy będą mieli problem z zapewnieniem większej liczby członków komisji wyborczych. Zachętą mogą być jedynie wyższe diety.
Podczas najbliższych wyborów samorządowych, które odbędą się najprawdopodobniej 18 listopada 2018 r., trzeba będzie pozyskać dwukrotnie więcej członków do komisji. Tak zakłada projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych (odbyło się już jego pierwsze czytanie w Sejmie). Jedna ze zmian zaproponowanych przez posłów PiS zakłada, że w ramach każdego obwodu będą utworzone dwie oddzielne komisje. Pierwsza ma się skupić na przeprowadzeniu głosowania, druga na wynikach wyborów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.