W których województwach kierowcy są najbardziej groźni?Choć z roku na rok liczba wypadków w skali kraju maleje, to są regiony, w których sytuacja niestety się pogarsza. W ramach akcji Wyższa Kultura Jazdy prezentujemy dane o tym, jak wygląda wypadkowość z podziałem na województwa.13 października 2014
Jeżdżę dużo. Jeżdżę szybko. Jeżdżę lewym pasem. Spowiedź grzesznika drogowegoPrawo jazdy mam od prawie 15 lat. Przejechałem w tym czasie z pół miliona kilometrów. Jeździłem po amerykańskich autostradach, niemieckich torach wyścigowych, afrykańskiej pustyni, korytem wyschniętej rzeki na Fuerteventurze. Szalałem po alpejskich serpentynach, po powierzchni zamarzniętego jeziora w Laponii i przebiłem się autem przez centrum Los Angeles (i nie była to żółta taksówka). Łukasz Bąk•29 sierpnia 2014
Jedziesz? Nie pisz. Lepiej podyktuj treść wirtualnej sekretarcePisanie SMS-ów radykalnie rozprasza kierowców. Alternatywą mogą być aplikacje głosoweMaciej Miłosz•28 sierpnia 2014
Nie tolerujemy chamstwa na drodze: Piraci denerwują polskich kierowcówNajbardziej irytujemy się, kiedy inni kierowcy wyprzedzają w niebezpieczny sposób, wymuszają pierwszeństwo, zajeżdżają drogę, przekraczają prędkość, a także zapominają o kierunkowskazachDamian Furmańczyk•28 sierpnia 2014
Wypadki z udziałem dzieci. Widać efekty walki o bezpieczeństwo na drogachNiedopuszczalne, aby młodzi ludzie dowiadywali się o bezpiecznych zachowaniach dopiero podczas kursu na prawo jazdyPiotr Szymaniak•27 sierpnia 2014
Piesi założą odblaski. Nowe prawo wchodzi w życieDotychczas taki obowiązek miały jedynie dzieci poniżej 15. roku życia. Teraz będzie dotyczył wszystkich osób idących po zmierzchu poboczem drogi w terenie niezabudowanymPiotr Szymaniak•27 sierpnia 2014
Etyka drogowa? A co to takiegoZ kulturą jazdy gorzej jest na wschodzie niż na zachodzie kraju. Województwa zachodnie uczą się jej od Niemców. We wschodnich takiego dobrego wzorca nie ma – raczej przeciwnie.Damian Furmańczyk•26 sierpnia 2014
Brak kultury u jednych kierowców wpływa na innych użytkowników drógNiekulturalne zachowanie to element codziennego krajobrazu na polskich ulicach.Jakub Kapiszewski•26 sierpnia 2014
Prof. Kurczewska: Na drogach mamy do czynienia z chamstwem w pigułceMożna wręcz powiedzieć, że na drogach mamy do czynienia z chamstwem w pigułce. Głównie z tego względu, że własny samochód ze zjawiska niszowego stał się super masowy. W skali całego kraju odbywa się więc na szosach wielki eksperyment, podczas którego kierowcy sprawdzają, jak daleko mogą się posunąć, co mogą pokazać- mówi prof. Joanna Kurczewska z PAN.Jakub Kapiszewski•25 sierpnia 2014
Grzechy polskich kierowcówNajwyższa pora, żeby zawalczyć także o kulturę na drodze. Jesteśmy tam na siebie skazani, tak samo jak na chodniku czy w pracy. W miejscach publicznych wspólne życie wychodzi nam już całkiem nieźle. Musimy się jeszcze tego nauczyć na jezdni.Jakub Kapiszewski•25 sierpnia 2014
Wyższa kultura jazdy - nowa akcja Dziennika Gazety Prawnej. Dołącz!Dziś wystartował w Dzienniku Gazecie Prawnej cykl pod nazwą Wyższa Kultura Jazdy (w zasadzie pierwsza jego odsłona, bo będziemy do takich akcji wracać). Kto się przyłączy? Jadwiga Sztabińska•25 sierpnia 2014
Większość z nas źle montuje foteliki dziecięce. Musisz to wiedziećNawet 85 procent fotelików dziecięcych montowanych jest nieprawidłowo i nie zapewnia elementarnego bezpieczeństwa - przekonują eksperci, którzy już drugi rok prowadzą akcję „Inspekcje Fotelików”.13 lipca 2013