Tejchman: Nad słowami Ziobry nie można przejść do porządku dziennego

Marek Tejchman
Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnegoDGP / Wojtek Gorski
10 grudnia 2018

Być może Wojciech Kwaśniak został zaatakowany, bo Komisja Nadzoru Finansowego przez lata rozzuchwalała przestępców” – nad tymi słowami ministra Ziobro nie można przejść do porządku dziennego.

Jeżeli bandyta bije urzędnika Rzeczypospolitej, bije nas wszystkich. Być może w tej sprawie dostaniemy jakieś przełomowe dowody albo informacje. Jeżeli jest wina, powinna być i kara. Teraz jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że instytucje państwa – CBA i prokuratura – są wykorzystywane do przeprowadzania spektakularnych zatrzymań, aby odwrócić uwagę od korupcyjnej afery dotyczącej partii rządzącej.

Jeżeli rzeczywiście taka jest logika, to mamy do czynienia z procesem zawłaszczenia państwa przypominającym wschodnie oligarchiczne praktyki. Niszczone są nasze wspólne instytucje, nadzór, prokuratura, służby antykorupcyjne. Niszczona jest Rzeczpospolita. Sprawcy pobicia Wojciecha Kwaśniaka nie zostali jeszcze ukarani. 

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381223mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.