Lider Polski2050 Szymon Hołownia ocenił we wtorek, że jedna lista opozycji w wyborach parlamentarnych nie jest dobrym rozwiązaniem; dwie listy to już jest coś, o tym można rozmawiać - dodał.

"Cieszy człowieka, że stworzył przez dwa lata razem z wieloma współpracownikami coś, co jest tak gorącym towarem na rynku politycznym, ale jednak nasze przekonanie jest bardzo jasne: jedna lista nie jest dobrym rozwiązaniem" - powiedział Hołownia w TVN24. "Dwie listy to już coś, o tym można rozmawiać" - dodał.

Spośród liderów innych ugrupowań opozycyjnych za wspólnymi listami opozycji w wyborach opowiada się lider PO Donald Tusk, natomiast szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz jest zwolennikiem dwóch bloków na opozycji - centroprawicowego i centrolewicowego.

Hołownia ocenił, że jedna lista, to jest wiele zagrożeń np. frekwencyjnych. "Milion ludzi może nam odpłynąć na wyborach. Im bardziej zblokowna opozycja, tym bardziej rośne Konfederacja. W momencie, gdy opozycja idzie samodzielnie, Konfederacji w Sejmie w ogóle nie ma" - stwierdził.

Hołownia: "Trzaskowski ma potencjał"

Lider Polska 2050 odniósł się też do możliwości współpracy z prezydentem Warszawy, wiceszefem PO Rafałem Trzaskowskim. "Rozmawiamy. Nasze stosunki dyplomatyczne są dobre. Jest wiele względów pod którymi jest nam do siebie po drodze" - powiedział Hołownia. Dodał, że obaj myślą "w kategoriach zmiany pokoleniowej, w kategorii: jak teraz poukładać świat, żeby dla naszych dzieci był gościnny".

"Rafał Trzaskowski ma potężny potencjał - to trzeba sobie jasno powiedzieć" - powiedział Hołownia. Lider Polska 2050 stwierdził, że na tym etapie "nie ma żadnych ofert na stole, nie ma żadnych paktów zawartych".(PAP)

Autor: Paweł Auguff