Ekshumacja gen. Władysława Sikorskiego

25.11.2008, 08:20; Aktualizacja: 25.11.2008, 16:36

O 9:00 w Katedrze Wawelskiej rozpoczęła się zaplanowana, w ramach śledztwa IPN, ekshumacja szczątków gen. Władysława Sikorskiego. Ma ona pomóc w wyjaśnieniu okoliczności śmierci Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych i premiera polskiego rządu na uchodźstwie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (13)

  • jaa(2009-04-06 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    a i jeszcze nigdy anglicy nie przeprowadzili sekcji zwłok, nawet nie pozwolili otworzyć nikomu trumny, wykluczono tez awarie amoloty i udowodniono że wodował, wiec po co te wszystkie kłamstwa i krętactwa ?

    Odpowiedz
  • jaa(2009-04-06 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    skoro anglicy tyle lat nie chca podzielić się z nami informacjami na temat tego przedziwnego "wypadku", skoro nikt nie znalazł nigdy kliku ciał, w tym córki generała, a jej branzoletke, która miałą wtedy na sobie znaleziono boajże w egipcie jakiś czas później, skoro znaleziono nastęnego dnia po "wypadku" ciało pasażera samolotu na płycie lotniska, skoro wzyscy zginęłi a tylko pilot przeżył to coś tu ŚMIERDZI ... i to na kilometr

    Odpowiedz
  • wojak(2009-01-30 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    i został zamordowany

    Odpowiedz
  • Pracownik.(2008-12-02 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    Śmiać mi się chce z tej ekshumacji-z trupami mam do czynienia na co dzień-to moja praca w prosektorium.

    Odpowiedz
  • Hekla.(2008-12-02 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    Tam zostały -tylko kości-oszołomy.Zwłoki nie były balsamowane.W czaszce nie było śladów od kul.Ciekawe jakie były-i czy były uszkodzenia innych kości np:kręgów szyjnych(podejrzenie uduszenia).A po za tym szkielet ubrano w mundur,który zgnije i tak po kilku latach.Dla mnie ta ekshumacja to głupota ludzi-którzy czegoś szukają-sami nie wiedząc czego.Nic przez to ruskim nie udowodnią.

    Odpowiedz
  • jodyna2000(2008-11-29 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Sorry te przemyślenia powyżej napisała jodyna2000

    Odpowiedz
  • jobyna2000(2008-11-29 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ekshumacja była potrzebna choćby po to żeby stosownie generała ubrać.Agent SB '' Bolek'' tak uszanował zwłoki generała że pochował je jak spadłe liście w worku foliowym.Radzę tak samo na ostatnią drogę wyposażyć agenta ''Bolka'.

    Odpowiedz
  • Zainiebza(2008-11-26 17:33) Zgłoś naruszenie 00

    U Ciebie Oszołom jest coś nie tak z deklem, oni mają pełną rację i w pełni ich popieram!!!

    Odpowiedz
  • Oszołom(2008-11-25 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1,2,3,4: Dobrze się czujecie? A co mówi Wasz lekarz? Z dekielkiem w porządku?

    Odpowiedz
  • Ted(2008-11-25 19:44) Zgłoś naruszenie 00

    Po co niepokoić nieboszczyka?Ta ekshumacja i badania to ogromny koszt.Lepiej te pieniądze przeznaczyć na leczenie chorych dzieci.Można by uratować wiele istnień ludzkich.Z przyczyn ideologicznych marnuje się pieniądze podatników.

    Odpowiedz
  • kwit(2008-11-25 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    Kaczyści nawet zwłok nie uszanują ,na co oni liczą,na zmartwychwstanie?

    Odpowiedz
  • rydzykant(2008-11-25 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to kto?.Bohater narodowy walczący z układem oraz o wolność waszą i naszą.

    Odpowiedz
  • KT(2008-11-25 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    W tej krypcie znajduje się jeszcze jedno wolne miejsce, ciekawe kto może tam spocząć?

    Odpowiedz