Podczas konferencji zorganizowanej przez Partia Demokratyczna demokraci.pl. Włodzimierz Cimoszewicz podsumował doniesienia o aferze podsłuchowej.

Jak informuje polskieradio.pl polityk podsumował dokonania ostatniej dekady.

- Płyniemy z uszkodzonym sterem, bez map, bez kompasu. (...) Nie ma żadnej poważnej debaty w naszym kraju, w naszym społeczeństwie, oczywiście zero refleksji na temat przyszłości - mówił.

Partia Demokratyczna - demokraci.pl zorganizowała w tej sprawie specjalną konferencję. Referaty o przyszłości Polski i zmianach, jakie powinny zajść w naszym kraju w ciągu najbliższych lat, wygłosili między innymi: były premier Włodzimierz Cimoszewicz, były poseł SLD Ryszard Kalisz, były szef MSZ Adam Rotfeld oraz znana prawniczka i feministka, profesor Monika Płatek

Partia zamierza też w trakcie kampanii rozpocząć debatę o ordynacji wyborczej oraz o układaniu list z kandydatami. Lider demokratów zapowiada, że na listach jego ugrupowania nie będzie tak zwanych jedynek, a nazwiska będą ułożone alfabetycznie. Obecnie politycy skupiają się bowiem - jego zdaniem - na rywalizacji o miejsce na liście wyborczej, a nie na pracy na rzecz państwa i wyborców.