Uczestnicy spotkania przedstawicieli PO i PSL potwierdzili stabilność rządu i koalicji. Informując o tym IAR Sekretarz Generalny Platformy Obywatelskiej Paweł Graś zwrócił uwagę na to, że stabilność ta została wyrażona w niedawnym głosowaniu za wotum zaufania wobec rządu. Paweł Graś dodał, że podczas wieczornego spotkania w Kancelarii Premiera omówiono sytuację związaną z najbliższym posiedzeniem Sejmu i głosowaniem nad wotum nieufności wobec rządu.

Według wcześniejszych informacji, tematem rozmów koalicjantów miały być między innymi zaplanowane na środę w Sejmie debaty i głosowania nad wnioskami PiS o wotum nieufności wobec rządu oraz odwołanie szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza. Wniosek o wotum nieufności Prawo i Sprawiedliwość złożyło po ujawnieniu przez "Wprost" nagrań z nielegalnych podsłuchów prywatnych rozmów niektórych polityków. Wniosek będzie rozpatrywany przez Sejm w środę, a głosowanie odbędzie się w piątek.

Dziś o 18:00 zbiera się klub PSL. Ludowcy mają podjąć decyzję, jak zagłosują nad wotum nieufności wobec ministra Bartłomieja Sienkiewicza.