Joanna Szczepkowska, aktorka i była prezes Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) zrezygnowała z członkostwa w strukturach związku. Jako powód podała brak zaproszenia na najbliższy Walny Zjazd Delegatów ZASP, który odbędzie się 13 czerwca.

"Uważam za skandal, że nie zaproszono mnie na zjazd. Uniemożliwiono mi konfrontację ze sprawozdaniem z działalności związku, które chce ogłosić zarząd. Nie zaproszono mnie jako prezesa związku, który działał w roku organizacji zjazdu na sam zjazd. Zablokowano mi możliwość jakichkolwiek wypowiedzi. To precedens w historii działań związku" - powiedziała w czwartek PAP aktorka.

W rozmowie z PAP Szczepkowska podała również inny powód swej rezygnacji z członkostwa w związku. "Bardzo drastyczna i dyskusyjna jest kwestia przyznania sobie diet przez zarząd. Zrezygnowałam z członkostwa w związku także ze względu na tę sprawę. Zamknięcie mi ust w tak szokujący sposób sprawia, że nie chcę mieć już do czynienia ze związkiem i jest to moje ostatnie słowo" - zakończyła Szczepkowska.

W kwietniu 2010 r. Szczepkowska została wybrana na prezesa ZASP. W grudniu zrezygnowała z tego stanowiska, argumentując, że nie podejmuje się firmować dłużej swoim nazwiskiem "istniejącego stanu rzeczy" w ZASP. "Istotą dzisiejszego ZASP jest tajemnicza działalność zarządu. Ci ludzie robią, co chcą, nie licząc się z opinią członków ZASP z sekcji krajowych. Nie dotyczy to wszystkich, ale zbyt wielki jest finansowy majątek ZASP, żeby w tej sytuacji spać spokojnie, biorąc za niego osobistą odpowiedzialność" - mówiła wówczas w rozmowie z PAP Szczepkowska.

W styczniu br. podczas Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu Delegatów ZASP nowym prezesem ZASP został Olgierd Łukaszewicz.

Jak poinformował na swojej stronie internetowej związek, zjazd ma się odbyć w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Nie wiadomo jeszcze czy będzie otwarty dla mediów.