Usługi solarium są z obniżoną stawką VATUdostępnianie łóżek opalających do naświetlania ciała należy zaliczyć do tzw. pozostałych usług związanych z rekreacją – wyłącznie w zakresie wstępu, objętych 8-proc. stawką VAT – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.Agnieszka Pokojska•22 maja 2024
Hasło na witrynie solarium „Nowe lampy!!!” – to reklamaGłówny inspektor sanitarny ostrzega, że to złamanie przepisów o zakazie promocji tego typu działalności. I grozi za to kara nawet do 50 tys. zł. Tymczasem takie napisy stosuje coraz więcej salonów opalania.Jakub Styczyński•24 kwietnia 2018
Ciężkie czasy dla solariów. Nawet 50 tys. zł kary za reklamę czy obsłużenie nieletniegoUstawa o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium, która weszła z życie 16 lutego, nakłada na przedsiębiorców, posiadających w swoich ofertach opalające maszyny wiele ograniczeń. Ich złamanie grozi wysokimi finansowymi sankcjami. Natalia Ryńska•18 lutego 2018
Od dzisiaj niepełnoletni nie mogą korzystać z solariówOsoby, które nie ukończyły 18 lat, nie mogą korzystać z solarium - wynika to z przepisów, które w piątek weszły w życie. W miejscach, w których są solaria, obowiązkowo będą zamieszczane ostrzeżenia, że korzystanie z nich zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór złośliwy skóry.16 lutego 2018
Rewolucja w solariach od lutego: Zakaz reklamy i korzystania przez osoby niepełnoletnie16 lutego w życie wchodzi ustawa z 15 września 2017 r. o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium (Dz.U. poz. 2111; dalej: u.o.z.p.n.k.s.). Wprowadzi ograniczenia w działalności placówek, w tym całkowity zakaz ich reklamy i promocji, zakaz korzystania z nich przez osoby, które nie ukończyły 18. roku życia, a ponadto obowiązek informowania klientów o negatywnych skutkach ekspozycji na promieniowanie UV. Joanna Pieńczykowska•06 lutego 2018
Inspekcja sanitarna: Solarium w nazwie firmy to nie reklama. Za szyldy kar nie będzie Już za trzy miesiące solaria – tak jak alkohol, tytoń i e-papierosy – staną się dozwolone tylko dla osób pełnoletnich. Zakazana ma być również ich reklama i promocja. A w lokalu obowiązkowo zawiśnie tabliczka ostrzegająca przed skutkami nadmiernej ekspozycji na promienie UV. Joanna Pieńczykowska•20 października 2017
Solaria bez reklamy i tylko dla pełnoletnich15 września 2017 r. Sejm przyjął i skierował do Senatu ustawę o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium. Jej projektodawcą jest prezydent Andrzej Duda. Nowe przepisy mają chronić obywateli przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego, emitowanego przez lampy montowane w urządzeniach wykorzystywanych w solariach. Karolina Andrzejak•18 września 2017
Niepełnoletni nie będą mogli korzystać z solariówOsoby, które nie ukończyły 18 lat, nie będą mogły korzystać z solariów - przewiduje ustawa, którą w piątek uchwalił Sejm. Dozwolone wobec niepełnoletnich ma być lecznicze stosowanie lamp ultrafioletowych.15 września 2017
Komisja sejmowa za zakazem korzystania z solariów przez dzieciCałkowity zakaz korzystania z solariów przez osoby, które nie ukończyły 18 lat - przewiduje projekt ustawy, którą w środę poparła sejmowa komisja zdrowia. Projekt do Sejmu skierował prezydent Andrzej Duda.19 lipca 2017