Proces oczyszczania Kościoła potrwa kilkanaście lat [OPINIA]Wyemitowany w TVN 24 reportaż „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza” choć zasadniczo nie przynosi nowej wiedzy, to jednak stanowi milowy krok na drodze do utraty przez Kościół w Polsce społecznego znaczenia. Tych kroków w ostatnich latach było wiele – można wymienić całą litanię znanych duchownych, którzy w swej historii mieli ciemne karty grzechów seksualnych i (co często szło w parze) współpracy z komunistyczną bezpieką. Niestety bardzo często za tą wiedzą nie podążały działania mające na celu pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności, a wielu z nich zdążyło odejść z tego świata, nie ponosząc konsekwencji. Marcin Kędzierski•12 listopada 2020
Szef komisji ds. pedofilii: Nie będę usuwał ze swojego CV pracy w Ordo Iuris [WYWIAD]Będziemy weryfikować działanie systemu w zakresie walki z pedofilią. Zadamy państwowym instytucjom trudne pytania – obiecuje Błażej Kmieciak. Paulina Nowosielska•28 września 2020
Akt oskarżenia przeciwko księdzu z filmu braci SekielskichProkuratura Rejonowa w Pleszewie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mieszkańcowi Ostrowa Wlkp. Arkadiuszowi H., zarzucając mu przestępstwo o charakterze seksualnym – poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. 16 września 2020
Jest pierwszy członek Komisji ds. PedofiliiW sobotę odbyła się premiera drugiego filmu braci Sekielskich o pedofilii w Kościele pt. „Zabawa w chowanego”. Tak jak za pierwszym razem film wywołał ogromne zainteresowanie opinii publicznej (do poniedziałku w południe ponad 4,3 mln wyświetleń) i reakcje polityków. Piotr Szymaniak•19 maja 2020
Kościół nie jest wrogiem lewicy [OPINIA]Osłabienie kościoła katolickiego nie zatrzyma w żaden sposób skrajnej prawicy, bo to nie z niego czerpie ona inspirację. Część ugrupowań radykalnych co najwyżej instrumentalnie powołuje się na katolicyzm. Piotr Wójcik•08 czerwca 2019
Gowin: My, katolicy, powinniśmy być wdzięczni Sekielskim za filmMy, katolicy, powinniśmy być braciom Sekielskim wdzięczni za film, który jest okazją do samooczyszczenia dla Kościoła - powiedział w środę wicepremier Jarosław Gowin. Wyraził nadzieję, że sprawcy przedstawionych w dokumencie zbrodni i ci, którzy je tuszowali, poniosą konsekwencje kościelne, ale i prawne.15 maja 2019
Wszyscy są winni, tylko nie ksiądz [OPINIA]Przebijając się przez odmęty prawicowego internetu po publikacji filmu „Tylko nikomu nie mów”, dowiedziałem się, że za pedofilią w Kościele stoi lobby LGBT, które zdążyło przez lata zakorzenić się w jego strukturach.Maciej Suchorabski•14 maja 2019
Prymas o filmie Sekielskiego: Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi KościołaJestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie pana Tomasza Sekielskiego. Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła - napisał w oświadczeniu przesłanym w sobotę PAP prymas Polski abp Wojciech Polak, odnosząc się do filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu".11 maja 2019