Orliki będą rewitalizowane. Właściciele szkółek piłkarskich mogą zacierać ręceChoć według GUS w ubiegłym roku 61 proc. Polaków nie uczestniczyło w zajęciach sportowych, to nie słabnie zainteresowanie zakładaniem akademii piłkarskich.Mateusz Roszak•05 października 2022
Komercyjne udostępnianie orlików tylko na jasnych zasadachZ boisk znajdujących się przy placówkach oświatowych (tzw. orlików), prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego, korzystają nie tylko spontaniczne grupy młodzieży, lecz także kluby sportowe i stowarzyszenia. Te drugie nierzadko zajmują najatrakcyjniejsze terminy rezerwacji orlików, blokując je innym zorganizowanym drużynom.Jakub Styczyński•04 października 2022