Nie jesteśmy maszynkami do ocen !!!Często jest tak, że rodzice nie doceniają waszego wysiłku włożonego w lekcję, mimo że niektóre dzieci siedzą w szkole tyle co rodzice, a z pracami domowymi i zajęciami pozaszkolnymi to nawet dłużej. Jest jednak jedna zasadnicza różnica. Jeśli dziecko nie chce czegoś zrobić, to jest leniwe, a jak rodzic, to jest zmęczony. Tymoteusz Gogacz•01 czerwca 2022
Nastawienie rodziców do szkoły i ocen dziecka (wnioski z sondy wśród koleżanek i kolegów)Po przeanalizowaniu odpowiedzi na pytania zadane w temacie nastawienia rodziców do szkoły i naszych ocen, dochodzę do takich wniosków, że większość rodziców zwraca uwagę tylko na te złe oceny i za te nasze niepowodzenia wprowadza różnego rodzaju kary. Niestety za nasze dobre oceny przeważnie nie zostajemy w żaden sposób nagrodzeni. Rodzice mogliby bardziej zauważać nasze sukcesy i je doceniać. Krzysztof Tureczek•01 czerwca 2022